Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin dikkatine. Site adresi :http://www.esfvape.com/

Salt Likit ve Podmod düşünceleriniz

'Bir Bilene Sor' forumunda OzanKaan tarafından 3 Mayıs 2021 23:29 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. OzanKaan

OzanKaan
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    18
    Ratings:
    +20 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aspire Zelos+Nautilus5ml
    Merhaba öncelikle saygılar :) İki temel sorum var ve düşüncelerinizi merak ediyorum.

Ateşliye tekrar elveda etmeye karar verdim ama salt likit tüketmek istiyorum çok şık pod modlar çıkmış.Merak ettiğim ana nokta şu? Salt likitin zararları nedir? Yani normal likit gibiyse pek bir zararı yoktur ama salt likitler ve sağlık hakkında türkçe bir kaynak bulamadım.

Bir pod mod almak istiyorum beni 3-4 ay götürsün ve akıtmasın, ağzıma likit gelmesin.Öneriniz nedir?

Saygılar, Hayırlı Ramazanlar.

2. batuhan01

batuhan01
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    347
    Ratings:
    +463 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aspire Mixx
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    14.12.2020
    hayırlı ramazanlar hocam, şahsi görüşüm salt likitlerin çok zararlı olduğu yönünde çevremde kullananlar oldu çarptıntı vs. sağlık sorunları yaşadılar önermiyorum, önermem. tabii ki bu benim kişisel görüşüm seven de vardır sevmeyen de ben sevmeyenlerin tarafındayım.

• Galip Galip x 2
  3. OPTIMIST26

OPTIMIST26
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    89
    Ratings:
    +192 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Spica, Drop, Reload
    Klasik Ato can'dır, gerisi heyecan...

Şaka bir tarafa... Bu konuyu ben de merak ediyorum, çok farklı görüşler var. Bir kere 50mg nikotin deniyor mesela ama gerçek miktar 50 mg demek değil sanırım...

gibi gibi...

4. MasterDistiller

MasterDistiller
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    48
    Ratings:
    +118 / 0
    Öncelikle merhaba, konuyu birkaç açıdan ele almakta fayda görüyorum. Forum içinde çokça yazılıp çizildi salt likit mevzusu. Okuduklarımdan özetle aslında farklı yollarla üretilen nikotin ve içeriğindeki bileşenlerden ötürü çok sıcak bakılmıyor salt likitlere. Kullanıcıların da bir müddet sonra normal likitlere geri döndüğünü gözlemledim. Tabii ki daha deneyimli forumdaşlar detaylı biçimde açıklayacaktır burada diye düşünüyorum.

Podmod konusuna gelirsek; Smok Nfix, Uwell Caliburn G, Uwell Koko, Voopoo Argus Air şimdinin tutulan podmodları. Bazısı hazır coilli, bazıları ise hem hazır coil hem de sarılabilir rba ile kullanılabiliyor. Elinizde sarılabilir bir Atomizer yoksa (normal bir modunuzun olduğunu varsayıyorum) edinmenizdir. Tek başın podmod, pil kapasiteleri ve dahili pilli olmadıklarından çok da uzun vadeli olmayabiliyor. Yanlış hatırlamıyorsam harici pille de çalışan podmodlar mevcut fakat, cihazın esprisinin ufak ve kolay taşınabilir olduğunu gözetirsek harici pilli daha büyük bir podmod edinmek bana pek mantıklı gelmiyor.

Sonuç olarak ikinci veya üçüncü bir cihaz için podmod düşünmüyorsanız size tavsiyem bir mtl rda veya rta edinmek. Kararınız yine de podmodlardan yana ise yukarıdaki cihazları ve aklıma gelmeyen birkaç cihazı daha pil kapasiteleri, coil ve kartuşlarının uzun vadede bulunabilirliği, fiyatları, kronik problemleri vs. gibi hususlarda karşılaştırıp karar verebilirsiniz. Forumda her biri için kullanıcı grupları ve tartışmalar mevcut.

• Beğendim Beğendim x 1
  5. Yamtar1

Yamtar1
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    138
    Ratings:
    +257 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger
    Hayatım da bir kere salt likit kullandım yarım saat geçmedi bir ateş bastı , ciddi bir nefes darlığı vs. Çektim arabayı sağa yarım saat kendime gelmeye çalıştım .

Zannediyorum nikotin ihtiyacı anında üç beş çekim yapıp bırakılması gereken cihazlar , ama bence hiç gereği yok pod moda 18 mg normal likit kullanmanızı tavsiye ederim , bence macera aramaya hiç gerek yok yok nikotin tuzuymus oymuş buymuş , ben aramam yani o günden sonra :D

E sigara kültüründen gelen klasik kullanıcı kitlesinin zaten uyum sağlayabileceği bir sistem olduğunu düşünmüyorum.

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Galip Galip x 1
  6. HiddenWave

HiddenWave
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +6 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Nord
    Aktif olarak 2 yıl normal sigara içtikten( günde 2 paket) sonra salt likitle pod mod kullanmaya başladım, normal likit kesmemişti, bu vasıtayla bıraktım sigarayı. Ancak yakın zamanda normal likite dönmeyi düşünüyorum çünkü örneğin yarım saat içinde 5 10 çekimden fazlası nefes darlığı vs yapıyor, tavsiyem eğer sigara bağımlılığınız yoksa salt likite girişmeyin. Pod modların geneli düşük watta çalışmaya uyumlu olsa da 80 watta çıkabilen pod modlar mevcut, içine 1 ohm altı coil taktığınızda normal modlardan da çok bir farkı kalmıyor. Eğer kullandığım cihaz küçük, ergonomik olsun aynı zamanda orta-iyi bir buhar performansı olsun diyorsanız bu tarz cihazları normal likitle kullanmanızı tavsiye ederim.

7. Fuat Abi

Fuat Abi
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,282
    Ratings:
    +3,394 / 71
    Kullandiginiz Cihaz:
    RPM80 Pro
    10.09.2014
    Salt sigarayı aniden bıraktırmakta daha yararlı gibi duruyor. Örneğin normal likit ile bırakamayan kişiler sigarayı bırakabiliyor. Fakat kullanılması için bilgili olmak gerekli. Sigarayı ilk bırakırken 36 mg mantıklı ama 1-2 hafta sigara içmedikten sonra bu mgde kalınmamalı diye düşünüyorum. Normal 12-18 mg dönülmeli(eğer cihaz pod ise) DL içecekseniz de 3-6 mg arasında içilmeli. Fakat anlamadığım rakamın büyüklüğünde midir 50 mg içmeye çalışan çok kişi var. Bana sanki "en ağırını ben içerim" edasıyla içiyorlarmış gibi geliyor. Çünkü bu normal bir rakam değil. 50 mg içeceksenizde günde 10 puff alıyor olmanız lazım.

• Samimi Samimi x 1
  8. GERTAN72

GERTAN72
    Expand Collapse
    E-Sigara Veteran
    ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    7,179
    Ratings:
    +13,949 / 115
    Kullandiginiz Cihaz:
    Reo Mini 2.1+Reomizer 2.0
    04.02.2013
    Rakı alkol oranı %45
    Bira alkol oranı %5

İki litre bira içen ile iki kadeh rakı içen aynı alkolü alıyor dersek,eğer bira içen iki litre rakı içerse çarpılır.
    İkisininde içim adabı farklıdır,iki litre rakı içip carpildiktan sonra rakı çok zararlı demek yerine rakı nasıl içilir öğrenmek daha mantıklı.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Galip Galip x 5
    • Beğendim Beğendim x 4
    • Katılıyorum Katılıyorum x 2
  9. imtarky

imtarky
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    39
    Ratings:
    +51 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Justfog Minifit & Nord 2
    pod'un mantığını kavrarsanız sigarayı sorunsuz bırakırsınız. ben 2 sene önce minifit ile başladım pod cihazla salt likit tüketmeye. etrafımda bir çok insan aynı forumdaki gibi tepkiler verdi. normal mod kullanmamda ısrar edenlerde oldu salt likite karşı çok sert karşı çıkanlarda.

sağlığa zararlı, çarpıntı yapıyor, kalbim tekliyor gibi eleştirilere takılmayın. 12mg ile başladım 25 ve 30 ile devam ediyorum. evyap ve premium likitte kullanıyorum.başlarken 15 dk içerisinde 2 fırt alıp kaldırın fazlası cidden zarar.

ben övünülecek birşey değil ama fazla tüketiyorum salt likiti ve 4 defa nikotin çarptı elim ayağım titredi :)

hastanede çalıştığım için testlerimi verdim sonuç temiz çıktı her seferinde o yüzden devam dedim ve şuan gaz kesmeden gidiyorum bünyem alıştı ama bu demek değilki sizde de aynısı olacak.

ufak ufak çekimlerde sorun yaşamazsınız.bazen arkadaşlarım elimden alıp asılıyor sonrası baş dönmesi nargile gibi değil sigara gibi içerseniz sorun yaşamazsınız.

10. KavunPeynir

KavunPeynir
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +19 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Puma 200w + Zeus x
    Evde bayadir boşta duran kalem tipi bir makine var ona 1.8 2 ohm 32 ga tel sarıp denemek istiyorum aslında normal mtl atomizerde de deneyeceğim gertan abimin kurduğu mantığa dayanarak evde kadeh yoksa bira bardağı ile de rakı içilir mevzu ne zaman bırakacağını bilmek diye düşünüyorum merak meselesi

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.