Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin dikkatine. Site adresi :http://www.esfvape.com/

Pioneer Rta vs ION V2

'Atomizerler' forumunda MasterDistiller tarafından 2 Mayıs 2021 12:52 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. MasterDistiller

MasterDistiller
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    48
    Ratings:
    +118 / 0
    Arkadaşlar herkese selamlar,
    Malum onlarca karşılaştırma yapılıyor hergün. Farklı klasmanlarda, mühendisliklerde ürünleri karşılaştırmak kimileri için yanlış sayılsa da tek atımlık kurşunu olan ve almışken uzun süre idare etsin, beklentileri karşılasın isteğiyle yaklaşan kullanıcılar için haylı faydali ve yönlendirici olabiliyor. Benim için de bu durum biraz geçerli açıkçası. Çoğumuzda olan her gördüğünü merak edip deneme arzusu artık beni hem cep hem de vakit olarak yormaya başlamış olup bir müddet aklım başka atomizerde kalmadan kullanacağım yedek belki de devamlı kullanacağım bir arayışa girdim. Uzun süre takip ettiğim ve ekstra yaptığım araştırmalarla güncel olarak Fakirs Ion v2 ve BP Mods Pioneer rta’lar arasında kalmış bulunuyorum. Siz sormadan söyleyeyim :) Atomizerden beklentilerim; sıkı içim, aromanın çok iyi olmasına pek bakmıyorum açıkçası iki atomizerin de zaten orta ve belki biraz ortalama üzeri aromaya sahip olduğunu varsayıyorum, malzeme kalitesi, ılık serin arası buhar, orta ve üzeri boğaz vurumu. Neredeyse sadece tütün aromalı likitler kullanıyorum. Farklı atomizerler önerecek arkadaşların yorumlarını da bekliyorum. Bu arada üstüne o kadar ürün çıkmasına rağmen ilk versiyon Siren 22 atomizerini çok keyif alarak kullanıyorum.
    Biraz uzun oldu sanırım ama şimdiden teşekkür ederim herkese..

#1 MasterDistiller, 2 Mayıs 2021 12:52
    Son düzenleme: 2 Mayıs 2021 13:49
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Samimi Samimi x 1
  2. Archivaper

Archivaper
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    173
    Ratings:
    +349 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tesla wye 85+ Spica Pro
    Hocam size bir spica pro lazımmış.tütünde aroma iyi.sıkılık iyi.malzeme kalitesi iyi.sıfırının olmaması kötü.
    --- Mesaj Birlestirildi, 2 Mayıs 2021 13:00 ---
    İkinci bir alternatif olarak penodat V2.Ancak malzeme kalitesi üst düzey değil bence.İon V2 kullanmadım ancak seveni de çok sevmeyeni de.

• Beğendim Beğendim x 2
  3. MasterDistiller

MasterDistiller
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    48
    Ratings:
    +118 / 0
    Maalesef sıfırı olmadığından şu an için seçenekler arasında yer veremiyorum. İkinci el de her zaman denk gelmiyor.

4. Rekkles

Rekkles
    Expand Collapse
    Ne söylüyor oğlan?

Alınan Beğeniler:
    94
    Ratings:
    +126 / 0
    Hocam iki üründe size hitap etmez. Bence farklı atomizerlere yönelmelisiniz.

5. sinankozan

sinankozan
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    107
    Ratings:
    +235 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Flash 4.5+
    Flash 4.5 al hocam sarımı pamuklamasi çok basittir.Aromasi orta seviyedir.Sıkılığı güzeldir vurumu harikadır.

• Beğendim Beğendim x 1
  6. MasterDistiller

MasterDistiller
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    48
    Ratings:
    +118 / 0
    O gözle bakacağım hocam, teşekkür ederim.

7. a.sefaalgul33

a.sefaalgul33
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    40
    Ratings:
    +66 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    İonV2,Troy1xv3,Spica Pro
    Hocam 3 atomizeri de kullandım. Pioneer spica ve ionv2. Şu anda spica ve ionu aktif kullanıyorum. Sıkılık olarak spicanın pinleri değiştiği için daha sıkı ama ion da bana göre gayet yeterli sıkılık sunuyor. Aroma olarak ionv2 önde. Pioneerda çok güzel aroma almıştım ama boğaz vurumu hiç yoktu ve sarımı biraz zahmetliydi o yüzden elden çıkarmıştım. Uzun ömürlü olsun derseniz benim tavsiyem ion v2. Spica biraz zahmetli. Akıtma felan yapıyor bazen ve neden yaptığı belli olmuyor bazen hiç yapmıyor değişik. Ama ion v2 hiç öyle değil akıtması zor bi ato.

• Beğendim Beğendim x 2
    • Faydalı Faydalı x 2
  8. MasterDistiller

MasterDistiller
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    48
    Ratings:
    +118 / 0
    Teşekkür ederim, boğaz vurumu yorumunuzu baz alarak Ion v2’ye biraz daha yaklaştım sanırım :)

9. a.sefaalgul33

a.sefaalgul33
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    40
    Ratings:
    +66 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    İonV2,Troy1xv3,Spica Pro
    Likite göre de değişiyor vurum. Spica vurum olarak ion dan üstün ama sorunsuzluk olarak ben yine ion v2 derim. Doğru likiti de bulursanız boğaz vurumu gayet yeterli olur diye düşünüyorum :) Aroma için ben ayrı olarak troy1xv3 kullanıyorum. Hatta elimde genelde troyla geziyorum :D
    WhatsApp Image 2021-05-02 at 14.10.14.jpeg

10. MasterDistiller

MasterDistiller
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    48
    Ratings:
    +118 / 0
    Zaten Troya 1x v3 hedefiyle başladım :D Sonrasında Lv2, Mv2 ardından ion s ve en son madem alıyorum tam alayım düşüncesiyle bu iki alternatife kadar geldim :D Spica’nın sıfırı olsaydı sanırım hemen edinecektim fakat maalesef. Bu arada efkar likitlerini ve 60/40 evyap kullanıyorum.

11. yiGittt

yiGittt
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    113
    Ratings:
    +234 / 7
    Kullandiginiz Cihaz:
    Nugget X+Kayfun Lite+2021
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    01.03.2018
    pioneer'i buldukta mukayese etmesi kaldı o_O

12. MasterDistiller

MasterDistiller
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    48
    Ratings:
    +118 / 0
    Bu ay Maykop hocamın stoklarına girecek diye biliyorum.

• Beğendim Beğendim x 1
  13. yiGittt

yiGittt
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    113
    Ratings:
    +234 / 7
    Kullandiginiz Cihaz:
    Nugget X+Kayfun Lite+2021
    01.03.2018
    biliyorum hocam bende onu bekliyorum bakalım nasip olursa geldiği gibi alıcam

14. otgunz

otgunz
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    2,769
    Ratings:
    +6,064 / 14
    Kullandiginiz Cihaz:
    ILLUSIA SpicaP-GG-Kayfun
    01.01.2013
    Motorlu taşıtlar esigaralar ise, MTL de arabalar ise, Ion V2 yüksek motorlu sedan ve hatchback opsiyonlu bir Volvo iken, Pioneer iki kapılı bir Mini Cooper'dır diye bir analoji yapsam.

Yine de kıyaslamaya devam edilecekse, ki bu iki ürün epeyce kıyaslandı forumda, sanırım fiyatları yakın diye böyle oluyor. Zira normalde Ion V2 4ml'in Penodat V2, Spica Pro, Tilemahos Armed Eagle, Kayfun V5, Flash 4.5, Troya Lv2 gibi atomizerlerle, Ion V2 2ml'in Berserker V2, Ares gibi orta yolcu atomizerlerle, Pioneer'in ise Dvarw, Kayfun Lite 2019, Gus Phenomenon gibi atomizerlerle kıyaslanması daha mantıklı diye düşünüyorum içim karakteristikleri, aromayı yorumlamaları, kurulumları, kozmetikleri açılarından.

Ion V2 her işi orta/üst yapar, sıkılık, aroma performansı, aroma çeşitliliği, serinlik, vurum, pratiklik alanlarında, Pioneer ise vurumsuz, yalnız aroma odaklı, sıkılıkta oldukça başarılı bir atomizer desem özetlemiş olurum diye düşünüyorum. Eğer sıcak/ılık buhar, yüksek aroma, düşük vurum seviyorsanız 2ml Ion V2 de işinizi görür, Pioneer kadar görmez ama görür.

Yani 1 Ion V2 + 2 ve 4ml için 2 tank ve baca edinirseniz ki bestbuhar.com bu imkanı sunuyor (stoklar dahilinde), hem bir serin vurumlu tütüncü işi atomizeriniz, hem de pastaneci, meyveci, sıcak buharcı atomizeriniz oluyor. Hatta DL de seviyorsanız bir de DL deck içi alırsanız istediğinizde bir DL atomizeriniz olmuş olur ve hatta aroma bacası da alırsanız bu konfigürasyon için, RDA'ya yakın bir DL deneyimi yaşarsınız. Ama baştan uyardığım şekilde, saydığım tüm parametrelerde "iyi" Ion V2, "çok iyi" yahut "en iyi" değil. Öyle olsa 3-4 tane olurdu elimde. :D

Pioneer için bir negatif husus da sarımında pamuk ayarının, konumunun, miktarının bir parça alengilli olması. Çok besleme yahut hiç beslememe sorunlarıyla ben dahil pek çok kullanıcısı uğraştık. Bilginize.

#14 otgunz, 2 Mayıs 2021 15:35
    Son düzenleme: 2 Mayıs 2021 23:18
    • Faydalı Faydalı x 5
    • Beğendim Beğendim x 3
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
    • Komik Komik x 1
  15. Frantikk

Frantikk
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    4,412
    Ratings:
    +8,485 / 48
    Kullandiginiz Cihaz:
    Şaka değil cidden PICO
    01.01.2017
    İkisi de güzel atolar bence. İkisinde de tel çapı, yüksekliği, pamuk miktarı çok önemli iyi performans için. Ion v2 daha sessiz ve malzeme kalitesi daha iyi. Doldurma, likit besleme, hava yüzüğü ayarı operasyonları daha kolay bu sebeple elimde ionu tutuyorum. Aroması boğaz vurumu sizlerin bileceği iş :)

• Beğendim Beğendim x 3
    • Faydalı Faydalı x 2
  16. MasterDistiller

MasterDistiller
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    48
    Ratings:
    +118 / 0
    Çok teşekkür ederim yazınız için. Yaklaşık 3 4 gündür bulduğum tüm konuları okuyorum, sizin yazınız sayesinde daha iyi kavramış oldum farklarını. Pioneer 4 ml üretse tadından yenmez anlaşılan :D İmkanlar ve seçenekler göz önünde bulundurulduğunda Ion v2 mantıklı geliyor. Eğer Ion'a bir alternatif sunacak olursanız zevkle okurum bu arada :D

• Samimi Samimi x 1
  17. otgunz

otgunz
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    2,769
    Ratings:
    +6,064 / 14
    Kullandiginiz Cihaz:
    ILLUSIA SpicaP-GG-Kayfun
    01.01.2013
    Aslında var Pioneer'in uzatma kiti baca ve tank olarak ama uzun haliyle de karakteristiği pek değişmiyor, denedim epeyce üstadım :) Rica ederim, ne demek, bana forumda yapılan yardımın, verilen faydalı bilgilerin binde birini geri verebilsem mutlu olurdum. Ion V2 yerine önerebileceğim tüm atomizerler yabancı menşeli, doğal olarak Euro üzerinden değerlendiriliyor, 2. el iyi durumda bulsak dahi hem çok pahalı hem de o parayı gözden çıkaracak da olsak ilan durmaz, yine de o parayı verecek çok müdavim var. :D

Flash 4.5s+ önereceğim mesela, durumuna ve içeriğinin zenginliğine göre 1000-2000tl arasında. Sıfır zaten çoğu hiç üretilmiyor artık safkan MTL RTA'ların. Klon bulursunuz hem kendiniz getirtmek hem de ilandan almak için, onda da klonların birebir orjinali gibi sorunsuz çalıştığı nadir görülen bir hadise. Ben de o yüzden zaten orjinal olsun, ulaşılır olsun derdindeyim hep. Olur da nakit vardır, harika bir ürün temiz şekilde düşer ilana, ilk görürsünüz, ne ala. Olmayınca kolay bulunan orjinallerle devam. :)

Bunun dışında Majör V2 ve Penodat V2 de işinizi görür. Ama açıkçası Ion V2 alabiliyorken, önceki mesajımdaki işlevsellik avantajları nedeniyle almanızı öneririm diğer yerliler yerine.

• Beğendim Beğendim x 2
    • Samimi Samimi x 2
  18. MasterDistiller

MasterDistiller
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    48
    Ratings:
    +118 / 0
    Flash 4.5s+ da aklımda olan atomizerlerdendi fakat yazdıklarınız ışığında hem yüksek meblağlar hem de her kafamıza estiğinde hadi şunu deneyeyim deyip ulaşamayacağımız, anca denk düştü mü (o da sıra bize gelirse) edinebileceğimiz ürünler olduğundan şimdilik Ion V2 alma fikri netleşti kafamda. O-ringler dışında kasada eğik kırık vs. bir durum yok ise 2. elden çekinmenin saçma olduğunu biliyorum fakat sıfır ve orijinal edinme isteğim ağır basıyor. :) Yardımlarınız için müteşekkirim :)

19. Emperor

Emperor
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    24
    Ratings:
    +43 / 0
    Hocam selamlar. Penodat v2 ve ion v2 karşılaştırmasında aromada hangisi daha iyidir işçiliği vs bir kenara bırakırsak? Yerli atomizer tablonuza baktım (elinize emeğinize sağlık hazır yeri gelmişken) penodat v2 aroma ve buhar serinliği yönünden daha iyi gözüküyordu. Aslında merak ettiğim ion v2 aradaki fiyat farkını karşılıyor mu aroma ve vurum olarak

20. hzrfn

hzrfn
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    218
    Ratings:
    +482 / 12
    Kullandiginiz Cihaz:
    SL Class - Ion V2
    01.09.2020
    Penodat v2, Spica Pro kapışmasını Spica Pro alır (üçünü de kullanmış bulunmaktayım). Ben de Spica Pro'yu satıp ultem set 4ml ion v2 alan birisi olarak karşılaştırma yapayım.
    -Kullanım kolaylıkları aynı. İon bir tık daha kolay olabilir. İkisinde de tankı tamamen sökmeden decke ulaşabiliyorsunuz.
    -Pamuklaması yukarıda üstadımın da dediği gibi spica pro daha zor. Hata kaldırmıyor Spica pro ve bazen gerçekten neden akıttığını bilemiyorsunuz. İon V2 spicaya nazaran hatalı pamuklama kaldırabiliyor ve akıtması çok zor olan bir atomizer.
    -Vurum İon 8/10 Spica 9/10 diyebilirim (kişisel bir yorumdur kişiden kişiye ve alışılan vuruma göre değişebilir spicadan geçiş yapmama rağmen beni tıkayacak kadar vurumu var).
    -Aroma mevzusuna gelirsek spicada sadece tütün içilir. Bazı tütün aromalarını bile tam vermez. Fakat İon'a ne koyarsanız koyun onu alırsınız. Her aromada güzel özellikle ben tütün mixlerindeki performansını çok sevdim (Tribeca, Peanut tobacco, Light tobacco, Raven vs.) Fakat tekil tütün koyunca aroması Spica kadar tabii ki gelmiyor. Fakat ben şu aromayı içiyorum diyebiliyorsunuz elbette. Ek olarak ion v2'de aromalar biraz daha kavruk geliyor. Bu benim hoşuma gitti.
    -Malzeme kalitesi sanırsam SS 316TI olduğu için ion v2 daha iyi.
    -Spica bildiğimiz spica olarak kalıyor. İon v2 alacaksanız kesinlikle 4ml ultem chimney ve ultem tankı öneririm. Çelik chimneyde Light Tobacco da sadece vanilya tadı alıyordum tütün tadı çok çok az geliyordu. Ultem Chimneyi taktıktan sonra tütün tadı ve vanilya eşit hale geldi böyle daha çok sevdim aromayı ve kadifemsi içim zaten veriyor ultem chimneyi de takınca tertemiz oluyor. Ek olarak ultem chimney ağırlığını da azaltıyor atomizerin.

Daha bilgili bir kişinin yorumlarını aktarayım size. @otgunz hocam ile görüşmüştük Spicayı satmadan önce. Spicada mı kalsam ion v2 mi alsam diye. Kendisi bana şu cümleleri kurdu ve harfi harfine doğru.

"Tek delikte çok sıkı içim sunar. Aroması tatminkardır ama aroma atomizeri demem. Vurumu tatminkardır ama vurum atomizeri demem. 4ml'in serinliği iyidir ama serinlik için alınanacak atomizer değil. Her parametrede 7/10 ama hiçbirinde 10/10 değil. 2ml tank sıcak-aromalı pastaneci işi tam.

Yapılacak en mantıklı iş bana göre ultem baca almak Ion V2 için, atomizer ağır, en büyük sebebi de çelik ve hayli kalın/büyük baca. Bacayı ultem yapınca hem acayip hafifliyor, hem de aroma artıyor. Yeni çıkan aroma chimney'i demiyorum, o DL için, benim dediğim düz eski MTL bacanın ultem versiyonu. Harici satılıyor. Aynı şekilde tankı da ultem alırsanız lezzet daha da artacaktır. 2 yıl her gün Ion V2 kullandığım oldu. Satılan her eklentiyi de alıp denemişliğim var. Ultemleri takınca çok çok keyifle kullanmıştım. Topcap vb. diğer eklentiler kozmetik ancak yukarda saydıklarım içime ve kullanıma olumlu etki ediyor deneyimlerime göre."

Ben de @otgunz hocama katılıyorum. Her parametrede ortalamanın üstünde performansı var. Ömürlük bir mtl ato mu derseniz evet öyle. Ne yazık ki daha çok keyfini çıkaramayacağım atonun. Spicanın aromasından şikayetçi olduğum için almıştım ve son 2 haftadır her türlü aromaya karşı reaksiyon gösteriyorum bu sebeple de ion v2'nin değeri kalmıyor gözümde sek içime geçtikten sonra. Satıp Spica Pro veya flash ile sek içime geçiş yapacağım.

• Beğendim Beğendim x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.