Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin dikkatine. Site adresi :http://www.esfvape.com/

MTL 1.6 ve 1.8 ohm salt likit mi normal likit mi

'Bir Bilene Sor' forumunda effe tarafından 2 Mayıs 2021 tarihinde açılan konu

MTL 1.6 ve 1.8 ohm salt likit mi normal likit mi 4 5 1votes
4/5, 1 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (1)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. effe

effe
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +2 / 0
    Arkadaşlar Aspire Nautilus 2 MTL Atomizer alacağım ancak çok bilgili olmadığım için bazı sorularım var yardımcı olursanız sevinirim.

1.6 ohm ve 1.8 ohm coil ile kullanacağım bu coillerde salt likit mi normal likit mi kullanmalıyım? Normalde şu an Smok Rolo Badge Pod (1.2 ohm) kullanıyorum ve 50 mg salt likit ile mutluyum ancak kartuşlar çabuk bittiği için MTL atomizere geçiyorum.

MTL 1.6 ve 1.8 ohm coiller de 12-15mg normal likit mi kullansam yoksa 50 mg salt likit mi?
    Normalde eskiden DL içerken bile 9 mg kullanıyordum daha düşüğü kesmiyor.Artık DL içmiyorum.

Benim anlamadığım MTL Atomizerde 1.6 ve 1.8 ohm coillerde kullanımı normal olan likitler hangisidir? Salt likit mi normal likit mi? Bazıları diyorki 1.0 ohm üzeri normal likit kullanılmaz bazıları diyor kullanılır.

Aspire Nautilis 2 MTL atomizeri Vaporesso Polar ve Pico ile kullanacağım. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

2. GrandMaster

GrandMaster
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    627
    Ratings:
    +1,433 / 4
    Hocam kısaca esas olay şu:

Normal şartlarda ohm yükseldikçe buhar miktarının azalması beklenir. Bu sebeple nikotin yükseltilir ki daha az buhar ile aynı hissiyat sağlansın.

Normak şartlarda kullandığınız ohm düşükten yükseğe gittikçe içim tipininin de havadardan sıkıya doğru gitmesi beklenir. Bu mantıkla havadar ve performanslı atomizerde bir diğer deyişle DL alette çok yüksek nic kullanılmamalıdır.

1 ohm üstünde normal likit tüketilmez savı yanlıştır ama tam tersi doğrudur. 1 ohm altında salt likit tüketilmemelidir. Gerçi tüm salt likitlerin değil özellikle nikotini yüksek salt likitlerin 1 ohm üzerinde kullanılması tavsiye edilir. Yoksa 3 mg saltla da düşük ohmda pek güzel ciğer çekim yapılır ama freebase kadar tüketmemek gerekir haliyle

Ben bu tavsiyeye bir de salt likitin olabildiğince dar yanma odasına sahip pod/atomizerde ve mümkün olduğu kadar sıkı içim şeklinde tüketilmesi tavsiyesini de eklemek istiyorum yüksek mg salt likit için.

ohm’a göre nikotin türü ve oranı seçimine gelecek olursak esasen burada kişinin tüketim alışkanlıklarına göre değişiyor cevap. 0.8 ohm’da 6 mg içen birisine sen 1.8 coil alırsan salt içmek zorundasın demek mantıksız keza 6 mg’nin daha arttırılabilecek önünde uzun bir yolu var free formda kalarak. 1.8 ohm kullanır 15 mg free koyar örneğin ve 0.8 ohmda 12 mg içen birisi 1.6 ohmda 50 mg salt içerken ne oluyorsa aynısını hisseder

bence sizin handikapınız DL 9 içiyordum kesmiyordu kısmı. Çok yüksek bir değer çünkü. Aspire nautlius alacak iseniz 1.6 ohm 15 mg ile başlayın derim. Ama pod/50 mg ikilisi işinizi görüyor ise başka bir pod alıp 50 mg salttan devam edin derim. Nautilus coiline vereceğiniz para ile kartuş masrafınız aynı olur diye düşünüyorum

Smok roloda kullandığınız 50 mg salt hazır likit midir, siz mi yapıyorsunuz, değerleri, markası nedir bir de?

• Faydalı Faydalı x 2
  3. öğrenen adam

öğrenen adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    1,098
    Ratings:
    +2,405 / 15
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico, Puma Baby, Flint
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    26/08/2017
    Ohm mevzusu karışık biraz. Direnç (ohm) kullanılan telin kalınlığına, tel türüne, tel tipine göre farklılık gösterir. Nautilus 1,5 ohm, 1,8 ohm coiller ile pod kartuşlarında-coillerinde kullanılan aynı ohm değerindeki mikro coiller buharlaştırma kapasiteleri bakımından birbirinden farklıdır. Sözün özü Nautilus 2 coilleri 50mg/ml için uygun olmaz. 15mg serbest baz deneyin.

4. Pantera

Pantera
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    454
    Ratings:
    +1,238 / 41
    nacizane tavsiyem nautilus 2 alma, 2s gt veya gt mini al coilleri aynı
    aspirenin salt için coili var ns diye geçer bulabilirsen ns ile iç

5. effe

effe
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +2 / 0
    Hocam Ancoly (Brandno35)tütün aromalı salt likit içiyorum 50 vg 50 pg 50mg.Benim salt likit takıntım yok sadece MTL 1.6 ohm için 15 mg normal likit alsam(evyap) coile bir zararı olur mu ? Bir arkadaş bana 1.0 ohm üstü kesinlikle salt içeceksin demişti.Aslında benim tercihim 12 veya 15 mg nbase alıp (50vg-50pg) aromalandırıp içmekti ancak 1.0 ohm üstü normal likit ile verim alabir miyim veya coile bir zararı olur mu onu bilmiyorum.Teşekkürler

6. effe

effe
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +2 / 0
    Hocam o zaman 12 veya 15 mg normal likit alıp 1.6 ve 1.8 ohm coil ile mtl içim yapabilirim .Bunun coile bir zararı olmaz değil mi ?

7. sepya

sepya
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    774
    Ratings:
    +2,559 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Çeşitli...
    8.1.2020
    "1.0 ohm üstü kesinlikle salt içeceksin." diyen birine güvenme derim ben. Öyle bir şey yok. 6 ay Nautilus 2S kullandım. 0.7 ohm coil ile 10 mg kullanırdım, 1.8 ohm coil ile 17 mg kullanırdım. VG/PG oranınız 50/50 ya da 40/30 olmalı. 2S'i ilk aldığımda 35mg salt kullandım. Sonra saltı sevemediğim için freebase kullandım. 1.8 ohm ile 15 mg altı likitlerde doyum alınmıyor.

Bu arada henüz almadıysanız kronik sorunları olan Nautilus 2 yerine 2S almanızı öneririm.

8. öğrenen adam

öğrenen adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    1,098
    Ratings:
    +2,405 / 15
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico, Puma Baby, Flint
    26/08/2017
    Hayır olmaz. Kullanacağınız likitin türüne göre coilin belli bir ömrü olacak elbette. Bazı likitler coili çok çabuk kirletiyor.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  9. effe

effe
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +2 / 0
    arkadaşlar Aspire naitilus S2 1.6 ve 1.8 ohm coilde 70vg-30 pg Milkman(Brandno35)
    12-15 mg normal likit içersem bunun coile bir zararı olmaz anladığım kadarıyla.Benim çok bilgim olmadığı için bu coiilerde salt kullanmazsam coil ömrü kısalır ve içimi kesmez diye düşündüm

10. sepya

sepya
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    774
    Ratings:
    +2,559 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Çeşitli...
    8.1.2020
    Sek Nbase kullanırsanız 40 gün kadar kullanabilirsiniz, şeker içerikli likit kullanırsanız bu süre 15 güne iner. Bunlar dışında coile tabii ki zararı olmaz. Fakat VG/PG oranını akışkan tutun ki beslemede sorun yaratmasın.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  11. effe

effe
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +2 / 0
    Çok sağolun hocam ancak almak istediğim likit 70vg-30pg 15 mg milkman yapmışlar sedece bu vg pg oranında üretilmiş bunu alırsam bir sıkıntı olur mu

• Samimi Samimi x 1
  12. sepya

sepya
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    774
    Ratings:
    +2,559 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Çeşitli...
    8.1.2020
    Yaz mevsiminde sıkıntı olmaz ama kışın kullanmanızı önermem.

13. effe

effe
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +2 / 0
    Cevaplarınız için hepinize çok teşekkür ederim

• Samimi Samimi x 1
  14. GrandMaster

GrandMaster
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    627
    Ratings:
    +1,433 / 4
    Hocam niye zararı olsun, coil bu gelen sıvının vg/pg'sini seçer anca hadi bazen de aroma katran gibiyse, efektör çoksa vs kararır. Yoksa salt mı free mi nerden anlasın :)

Hep söylerim hiçbir evyap salt likiti tavsiye etmiyorum hocam. Bir ihtimal kendini salt base'i çok güvenilir içerikli firmalardan tedarik ederseniz anca... Hatta öyle ki premium salt likitlerden de ancak 5-6 marka önerebilirim, premium salta da beş para etmez çoğu.

O kadar çok kişi var ki 1 ohm üstü sarım kullanan. Hatta azımsanamaycak kadar 1.5 ohm üstü 2 ohm 2 buçuk ohm içenler dahi var freebase'i. Zaten eskiden hep yüksek ohm kullanılırmış benim anladığım. Bakmayın son bir kaç yıldır 1 ohm altı ile mtl içiyoruz belki de.

Benim önerim aroma eklenmiş haliyle yani içmeye hazır haliyle 15 mg dolaylarında freebase kullanmanız. Bu durumda base'i 17-18 falan almanız gerekecek muhtemelen. 1 ohm üstü harika verim alırsınız, hatta o nikotinlerde asıl öyle verim alırsınız bana kalırsa, hele tütün yaparsanız likidi yüksek ohm, düşük watt, ağır ağır çekim gayet güzel olur.

Acaba rta atomizer kullanmayı düşünmez miydiniz? Hazır coilli mi istiyorsunuz?

• Faydalı Faydalı x 1
  15. GrandMaster

GrandMaster
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    627
    Ratings:
    +1,433 / 4
    hocam halen 9 mg DL içerdim kesmezdi sözünüze istinaden konuşuyorum belki de hata ediyorum bilmiyorum ama milkman en en yumuşak aromalardan biridir. 15 mg 70/30 milkman ile 10-12 mg 50/50 tütün arasında kalsam kesinlikle ikinciyi seçerdim. Zaten freebase'de nikotin tadı salta göre daha belirgin ve ağızda hissediliyor. Acı bir milkman içmek mantıklı olmaz diye düşünüyorum :)

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.