Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin dikkatine. Site adresi :http://www.esfvape.com/

Motorcu ekipmanları önerileri

'Motorlu Araçlar (Otomobil, Motosiklet)' forumunda garez tarafından 11 Haziran 2021 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. garez

garez
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    353
    Ratings:
    +1,074 / 26
    Motora yeni başlayanlar için en önemli şeylerden biri de ekipman konusu. Bilgi sahibi olanlar önerilerini bu başlık altında yazarsa çok faydalı olur düşüncesindeyim.

Benim bildiklerim kısıtlı ama dikkat edilmesi gereken hususlardan biri, fullface kask. Çene açılır kasklarin riskli olduğu söyleniyor.

Mont konusunda ise pek bilgim yok ama uygun fiyata birkaç öneride bulunmam gerekirse; difi, 4riders, lbc önerilen markaların bir kısmı. Ben bugün durt marka yazlık bir mont sipariş verdim, sanırım çok önerilen bir marka değil ama yine de hiç yoktan iyidir sanırım.

Eldiven konusunda, genellikle deri öneriliyor. Bot ve pantolon konusunda ise hiç bilgim yok.

Şu an benim kaskın LS2 (çene açılır maalesef, gözlükten dolayı) eldivenimi aliexpressden aldım, markasını hatırlamıyorum. Mont ise durt. Sırada, bot ve pantolon var. Onları da tamamlayacağım inşallah.

• Faydalı Faydalı x 1
  2. sencan

sencan
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    482
    Ratings:
    +1,455 / 15
    Kullandiginiz Cihaz:
    18650 kalp pili
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    01.01.2017
    Pantolon için ekliyeyim : tech90. Kalitesine göre fiyatı çok uygun + yerli marka.

• Beğendim Beğendim x 1
  3. deipho

deipho
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    8
    Ratings:
    +30 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Swag, Aegis
    06.10.2020
    Ne kadar ucuza kaçarsan o kadar kötü diyeyim sana, kevlar pantolon olmazsa olmazı olmazı lazım, içten korumalı olanları tercih et, montun da aynı şekilde sürtünmeye dayanıklı ve korumalı olmalı. Kaskta kesinlikle ucuza kaçma, tutup 4000 euro'luk kask al demiyorum ama iyisini al yine de, güvenli sür tadını çıkar. :)

bu arada kaskına çok dikkat et asla düşürme, kaskın koruması tek seferliktir. :)

Collapse Signature Expand Signature
    • Beğendim Beğendim x 1
  4. boldpilot06

boldpilot06
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    917
    Ratings:
    +1,168 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    N[duro] - Kayfun v4

Uzunca bir süre Naked & Sport touring & Racing motosikletler kullandıktan sonra Son 2 yıldır dual purpose motosikletimle On-Off road motosiklet kullanmaya devam ediyorum.

Ekipman konusunda Kaskta önceliğiniz ece, dot ve snell kask standartlarından kaç yıldız aldığını araştırmak olabilir. Bu kuruluşlardan Snell bağımsız ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş kolay kolay her kaska yıldız vermezler.
    Daha sonra kask kilit mekanizmasının Double D Ring olmasına dikkat edip bütçemizin yettiği en iyi kaskı alabiliriz.

Mont ve pantolon konusunda sürtünme kay sayısı en yüksek ürün Deri ürünlerdir, Asfalt kullanımına yöneliksek Deri tercih edebiliriz. Ancak deri ürünlerin hem bakımı hemde kullanımı biraz meşakkatli. Şahsen ben Cordura kumaşından imal edilmiş mont ve pantolon kullanıyorum.

Bot konusu Offroad da en mühim konu fakat Asfaltta da olası bir kazada ayaklar çok ciddi darbeler alıyor. Özellikle bilek topuk ve tarak bölgesi koruması olan bütçemizin yettiği en iyi botu almak mantıklı olacaktır. Yerli üretici YDS nin güzel botları var.

Eldiven...
    En hafife alınan ama en ciddi ekipman.
    Ellerinizi kullanamadığınızı düşünün, ve çişiniz geldi.. :)
    Burada da deri mantıklı olacaktır.

Vellhasıl kelam, bütçemizin yettiği kadarıyla ekipmanlarımızı almalıyız fakat Full ekipman olmak mühim.

Kaska ve mobta 8-10 bin tl verip kask ve mont harici ekipman kullanmamanın hiç bir mantığı yok. Bütçe ne kadar olursa olsun tüm ekipmanların alacak şekilde bölüp Tam ekipman dizmeniz sizin ve sevdiklerinizin üzülmemesi için önemli. bir kıstas.

• Beğendim Beğendim x 3
    • Faydalı Faydalı x 1
  5. garez

garez
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    353
    Ratings:
    +1,074 / 26
    Yeni motora başlayan arkadaşlara zafer akcay'in ve rahmetli altın elbiseli adam'in YouTube kanalını şiddetle öneriyorum bu arada. Hemen hemen her konu hakkında videolar var bu kanallarda.

6. Tyfun0733

Tyfun0733
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,158
    Ratings:
    +3,942 / 77
    Kullandiginiz Cihaz:
    Hpriv+Penodat
    Cycle spirit diye mont var bende idare ediyorum onla kaskımda sway.

Collapse Signature Expand Signature
  7. Nagoddogan

Nagoddogan
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    955
    Ratings:
    +1,645 / 49
    Kullandiginiz Cihaz:
    SLClas-Spica-Fev-Caliburn
    07.12.2018
    Arkadaşlar motorsiklet için bir aksiyon kamerası bakıyorum ama ayı zamanda denizde de kullanıcam.
    Eken ve Sjcam gibi markaları inceledım fakat stabilzasyonları çok düzgün çalışmıyor onların.
    Son model bir goproyada ihtiyacım yok gidipde kayan yıldızları nebulaları cekmıycem acıkcası.

Gopro modellerinden hangisi benim içiin yeterli olur? yada muadil markalardan?

Aradığım özellikler;
    - 1080 60fsp
    - Geniş açı çekim
    - Güçlü stabilazasyon
    Tercih sebebi; Time Lapse, Time Warp,

8. boldpilot06

boldpilot06
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    917
    Ratings:
    +1,168 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    N[duro] - Kayfun v4
    Stabilizasyon gopro hero 7 black ve sonrasında var 7 black kullanıyorum, öneririm.

9. Nagoddogan

Nagoddogan
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    955
    Ratings:
    +1,645 / 49
    Kullandiginiz Cihaz:
    SLClas-Spica-Fev-Caliburn
    07.12.2018
    5
    5 ve 6 da stabilizasyon var fakat 7 hypersmooth diye biliyorum hocam ama, motor üstünde 6 görüntüsü çok mu rahatsiz edici olur.
    5 kötü gerçekten,6 baya bir stabil, fakat 7 zaten akıyor.
    bütce minumumda

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.